Gözler yaşarmadıkca gökkusagı oluşmaz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gözler yaşarmadıkca gökkusagı oluşmaz

radyomuz acılmıstır... herkesi bekleriz

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Aşkla Seks - Sexo Con Amor / +18 TrAltyazılı
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePerş. Tem. 30, 2009 5:49 am tarafından ixir

» KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 12:47 am tarafından Admin

» Salavat Rekoruna varmısınız ... hadın bakalım...
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 6:19 pm tarafından Gülündikeni

» KUTSAL EMANETLER
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:50 am tarafından Admin

» Busra Manastırında
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:46 am tarafından Admin

» Çobanlık Günleri
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:46 am tarafından Admin

» Dede Ölüm Döşeğinde
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:45 am tarafından Admin

» Sevgili Anne
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:44 am tarafından Admin

» Dünya Nurla Doldu
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 2:44 am tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
bedava forum
Istatistikler
Toplam 17 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: forestgump03

Kullanıcılarımız toplam 470 mesaj attılar bunda 259 konu
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 25 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 12:11 pm tarihinde online oldu.
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Anahtar-kelime
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Admin (291)
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Vote_lcapKiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Voting_barKiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Vote_rcap 
larme (98)
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Vote_lcapKiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Voting_barKiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Vote_rcap 
yosun (32)
cesetci (22)
Gülündikeni (15)
forestgump03 (6)
usta (2)
SweTurk (2)
everem (1)
ixir (1)
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Gözler yaşarmadıkca gökkusagı oluşmaz adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Gözler yaşarmadıkca gökkusagı oluşmaz adresi saklayın ve paylaşın
LÜTFEN OKUYUNUZ....!!!!
KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimeÇarş. Haz. 24, 2009 7:06 am tarafından Admin
Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.

Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.
Mesajınızın …

[ Okuma komple ]
Yorum: 1

KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?

3 posters
YazarMesaj
Gülündikeni
Süper Moderatörler
Süper Moderatörler
Gülündikeni

KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Empty
MesajKonu: KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?   KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 6:25 pm

Doğu' nun şehirlerinden birinde, zengin ve varlık bir adam ölmüş. Haberciler ve tellallar şehrin sokaklarına yayılıp halka şöyle seslenmişler:
"Ey ahali! Bildiğiniz gibi Veli Ağa vefat etti. Önemli bir vasiyeti var. Ahiret hayatına alışabilmek için yardımcı arıyor. Kim mezarda geçireceği ilk gecede ona eşlik ederse, Veli Ağa' nın servetinin yarısı kendisine verilecektir."
Tellalların onca bağırıp çağırmalarına rağmen, kimse bu ilginç teklife talip olmaya cesaret edemedi. Akşama doğru, şehrin en fakir adamlarından biri olan hamal, bakmış ki, elinde mal olarak bir küfe ve ipten başkası yok. "Hamal olarak yatar, ağa olarak kalkarım" diyerek koşmuş ve diri diri mezarda gecelemeye talipli olmuş.

Ertesi gün, genişçe bir mezar kazmışlar. Bir tarafına iyice kefenlenen Veli Ağa' yı bir tarafına da hamalı yatırıp mezarı kapatmışlar.

Az sonra sual melekleri çıkıp gelmiş. "İkisi de artık bize emanet" diye aralarında konuşuyorlarmış. Biri:

"Öyle de.." demiş. "Zengin olan zaten burada kalıcı, önce şu hamaldan başlayalım."

Öteki melek bu teklifi makul görmüş ve hamalın baş ucuna gidip sorguya başlamışlar:

"Dünyada malın mülkün var mıydı?"

"Alay etmeyin" demiş hamal. "Sırtımdaki küfeden ve ipten başka bir şeyim hiç olmadı benim."

"Öyleyse söyle bakalım" demiş melekler. "O küfe ile ipi hangi kazançla nasıl aldın?"

Hamal başlamış anlatmaya:

"Beş kişinin malını on kuruşa taşıdım. İkisini yedim sekizini sakladım. Ertesi gün de aynı işi yaptım. Böyle böyle para biriktirdim. Yemedim içmedim, ucuza taşıdım ve bunları aldım."

Melekler:

"Olmadı" demişler. "Olmadı hamal efendi. Falancadan aldığın para hak ettiğinden çok azdı. Biz bunun hesabını ondan soracağız. Filancaya da çok ucuza taşımıssın, bunun da hesabını ondan soracağız"

"İyi ama.." demiş hamal. "hakettiğim parayı isteseydim, bana taşıtmazlardı ki..." "Sen merak etme" demiş melekler. "Nasıl olsa ikisi de buraya gelecek, o zaman biz sorarız bunların hesabını."

Ve sorguya devam etmişler:

"Sen bir daha söyle bakalım. Kazandığının ne kadarını yedin, ne kadarını biriktirdin?"

"Vallahi" demiş hamal. "Genelde hep yarı yarıya... On aldıysam beş sakladım, beş yedim. İki kazandıysam, birini kenara attım."

"Olmadı" demiş melekler. "Bu iş hiç olmadı. Sen hem kendinin hem de çoluk çocuğunun boğazından kısmışsın. Hem kendi nefsine, hem de onların nefislerine zulmetmişsin. Bu günahtır bilmez misin?"

Hamal ne cevap vereceğini düşünürken kan ter içinde kalmış. Ve bütün bir gece melekler sormuş o kıvranmış, melekler sormuş o kıvranmış.. Nihayet sabah olmuş ve mezarı açıp onu dışarıya çıkarmışlar.

Hamal bakmış, kadı efendi dahil bütün şehir kabrin başına toplanmış. Hatta mehter takımı bile hazır bekliyor.

Kadı, mezardan kendisini dışarıya atan hamala:

"Afferin hamal efendi, kimsenin cesaret edemediği bir işi yaptın. Ama mükafatını da göreceksin. Artık zengin bir adamsın."

Halktan bir alkış ve ?Yaşasın' kopmuş.

Hamal:
"İstemem! İstemem! Vallahi istemem!" diye bağırmış. "Ben, bir iple bir küfenin hesabını sabaha kadar veremedim. Onca servetin hesabını nasıl veririm. Kim isterse o alsın. Hesabını da alan versin!"
?
larme
Süper Moderatörler
Süper Moderatörler
larme

MesajKonu: Geri: KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?   KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 6:29 pm

süper bir yazi yuregine saglik paylasim icin

evet bu dunyada istedigimiz gibi yasiyoruz obur tarafida dusunmek lazim
Gülündikeni
Süper Moderatörler
Süper Moderatörler
Gülündikeni

MesajKonu: Geri: KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?   KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 6:30 pm

Çok teşekkür ederim canım.
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..?   KiM MEZARDA BiR GÜN GECiRMEK iSTER..? Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 12:47 am

harıkasın emekelrıne saglık
http://demirok.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası